Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie przypomina o możliwości złożenia wniosków o ustalenie prawa do:
- zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami do zasiłku rodzinnego na kolejny okres zasiłkowy 2022/2023
- funduszu alimentacyjnego na kolejny okres świadczeniowy 2022/2023
Wnioski drogą elektroniczną można składać już od dnia 1 lipca 2022r. przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia
W przypadku wniosków o zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny rokiem bazowym, na podstawie którego obliczany będzie dochód rodziny, to rok 2021.
Druki wniosków na wszystkie rodzaje świadczeń na nowy okres świadczeniowy będzie można pobrać ze strony internetowej lub pobrać w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie.
Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie od 1 sierpnia 2022r.
Punkt Informacyjno-Konsultacyjny prowadzi nieodpłatną działalność skierowaną do wszystkich mieszkańców Gminy Rydzyna, którzy mają trudności lub wykazują potrzebę wsparcia w rozwiązywaniu swoich problemów życiowych, w szczególności do osób znajdujących się w sytuacjach kryzysowych, uzależnionych od alkoholu i innych środków odurzających oraz członków ich rodzin, osób doświadczających przemocy w rodzinie i stosujących przemoc.
Punkt mieści się w budynku Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie, ul. Rzeczypospolitej 9 – piętro I.
DYŻURY SPECJALISTÓW:
SPECJALISTA DS. UZALEŻNIEŃ
wtorek godz. 16:00 – 19:00
PSYCHOLOG
wtorek godz. 14:00 – 17:00
KURATOR SPECJALISTA
czwartek godz. 13:30 – 15:30
Prosimy o wcześniejsze osobiste lub telefoniczne ustalanie terminów konsultacji:
Sekretariat Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie - tel. 65 5380-008
Specjalista ds. Uzależnień - tel. 601-250-313
Z dniem 1 lipca 2022 r. wszedł w życie przepis art. 8 ustawy z dnia 8 czerwca 2022 r. o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. poz. 1383), umożliwiający składanie wniosków o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy nieposiadającym numeru PESEL.
Wnioski – które powinny obejmować okres przed dniem 30 kwietnia 2022 r. – czyli przed wprowadzeniem obowiązku podawania numeru PESEL obywateli Ukrainy – należy złożyć w okresie 14 dni od dnia wejścia w życie ww. ustawy (do dnia 15 lipca 2022 r.)
Wnioski składa się na formularzu według wzoru wniosku o świadczenie pieniężne za zapewnienie zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy przebywającym na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej w związku z działaniami wojennymi, obowiązującego przed dniem
30 kwietnia 2022 r.
https://isap.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/WDU20220000608/O/D20220608.pdf
Wnioski złożone po 15 lipca 2022 r. nie będą rozpatrywane.
W dniu 8 czerwca 2022r. w sali Rydzyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie zorganizowane przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie w sprawie usług teleopieki dla osób w wieku 65 plus. Działania prowadzone są w ramach uchwalonego przez Radę Miejską Rydzyny gminnego programu osłonowego „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2022. W spotkaniu uczestniczył Pan Kornel Malchrek Burmistrz Miasta i Gminy Rydzyna.
Podczas spotkania seniorzy otrzymali bezpłatnie teleopaski – urządzenia pomiarowe i kontaktowe, które są podstawowymi elementami systemu teleopieki. Przedstawiciel Firmy HRP z Łodzi, która dostarczyła urządzenia, szczegółowo objaśniał i instruował zebranych seniorów, w jaki sposób użytkować opaskę bezpieczeństwa. Korzyści, które związane są z udziałem w proponowanym systemem teleopieki to: monitorowanie parametrów życiowych użytkowania przez telecentrum, wezwanie pomocy w sytuacji zagrożenia, możliwość stałego doglądu użytkownika przez członków rodziny.
Program jest realizowany przez Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie do końca roku 2022. Podczas jego realizacji będzie prowadzony monitoring jakości i efektywności świadczonych usług, aby w przyszłości móc poszerzyć jego zakres o nowych użytkowników.
Miejsko - Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie
realizuje nowy program „WIELKOPOLSKA KARTA RODZINY”
Gmina Rydzyna reprezentowana przez Burmistrza Pana Kornela Malcherek podpisała Porozumienie Partnerskie z Województwem Wielkopolskim – Regionalnym Ośrodkiem Polityki Społecznej w Poznaniu, którego celem jest realizacja Programu „Wielkopolska Karta Rodziny”. Program skierowany jest dla rodzin z województwa wielkopolskiego, które mają lub kiedykolwiek miały na utrzymaniu łącznie przynajmniej troje dzieci.
Wielkopolska Karta Rodziny zapewnia rodzinom wielodzietnym korzystanie na preferencyjnych warunkach z katalogu oferty kulturalnej, oświatowej, rekreacyjnej i transportowej poprzez system zniżek wprowadzony przez podmioty przystępujące do Programu „Wielkopolska Karta Rodziny”.
Karta przysługuje:
(przez rodzica rozumie się także rodziców zastępczych i osoby prowadzące rodzinny dom dziecka),
(przez dziecko rozumie się także dziecko, nad którym rodzic sprawuje rodzinną pieczę zastępczą oraz osobę przebywającą w dotychczasowej rodzinie zastępczej albo w rodzinnym domu dziecka).
Ważne informacje:
Kontakt pod numerami tel.: 65 5380-008
Adres e-mail: ops@rydzyna.pl
Więcej informacji o Programie „Wielkopolska Karta Rodziny” oraz katalog partnerów Programu dostępny jest na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej: www.rops.poznan.pl
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie w dniu 10 czerwca 2022r. (piątek) będzie nieczynny.
Informuje się, że na podstawie zarządzenia Dyrektora Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie, dzień 10 czerwca 2022r. jest dniem wolnym od pracy w zamian za święto przypadające w innym dniu niż niedziela.
Ustawa z dnia 12 marca 2022r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa przewiduje świadczenie pieniężne z tytułu zapewnienia zakwaterowania i wyżywienia obywatelom Ukrainy. Rozporządzenie Rady Ministrów zawiera wytyczne komu, na jakich zasadach, na jaki czas i ile należy się za udzielenie schronienia i wyżywienia osobie, która po 24 lutego 2022r. przekroczyła polsko-ukraińską granicę.
Świadczenie pieniężne 40 zł dla osób przyjmujących uchodźców z Ukrainy będzie przyznawane na podstawie wniosku za okres faktycznego zapewniania zakwaterowania i wyżywienia, ale nie dłużej niż za okres 60 dni i będzie wypłacane z dołu.
– Wnioski o przyznanie świadczenia można składać w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie przy ul. Rzeczypospolitej 9, w godzinach jego urzędowania.
– Wnioski będą rozpatrywane w ciągu miesiąca od daty ich złożenia.
– Przyznanie lub wypłata świadczenia może być uzależnione od weryfikacji warunków zakwaterowania i wyżywienia. Weryfikacji będą dokonywać upoważnieni pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie.
– Świadczenie nie będzie przysługiwało jeżeli warunki zakwaterowania i wyżywienia zagrażają życiu lub zdrowiu ludzi. Pieniądze nie będą też wypłacane w przypadku podania we wniosku nieprawdziwych informacji.
– Osoba składająca wniosek musi pod rygorem odpowiedzialności karnej złożyć oświadczenie, że:
Od 21 marca 2022r. można składać w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rydzynie wnioski o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego dla obywateli Ukrainy.
Punkt składania wniosków mieści się w Rydzynie, ul. Rzeczypospolitej 9 i jest czynny w poniedziałki w godzinach od 8:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku w godzinach od 7:30 do 15:30
Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia pieniężnego 300 zł
Obywatelowi Ukrainy, którego pobyt na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest uznawany za legalny na podstawie art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 12 marca 2022 r. o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa i który został wpisany do rejestru PESEL, przysługuje pomoc w postaci jednorazowego świadczenia pieniężnego w wysokości 300 zł na osobę, przeznaczonego na utrzymanie, w szczególności na pokrycie wydatków na żywność, odzież, obuwie, środki higieny osobistej oraz opłaty mieszkaniowe.
Wniosek w imieniu osoby małoletniej (dziecka poniżej 18 r.ż.) może złożyć jej przedstawiciel ustawowy, opiekun tymczasowy albo osoba sprawująca faktyczną pieczę nad dzieckiem.
Заявка на виплату одноразової фінансової допомоги
Громадяни України, які перебувають на території Республіки Польщі легально на підставі ст. 2 пункт Закону від 12 березня 2022 року про допомогу громадянам України у зв’язку зі збройним конфліктом на території цієї держави і які внесені в реєстр PESEL, мають право на допомогу у вигляді одноразової грошової виплати розміром 300 злотих. Допомога призначена на утримання, зокрема на покриття видатків на харчування, одяг, взуття, засоби особистої гігієни, а тазаяву про грошову допомогуpdf
правильно заповнена заявка - шаблонкож оплати житла.
Заяву від імені неповнолітнього (дитини віком до 18 років) може подати її законний представник, тимчасовий опікун або особа, яка фактично опікується дитиною.
Od 21 marca ZUS uruchomił specjalną linię telefoniczną w języku ukraińskim i polskim w sprawie świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski po 23 lutego 2022 r. w wyniku konfliktu zbrojnego.
Infolinia jest dostępna w dni robocze - od poniedziałku do piątku - w godzinach od 8:00 do 18:00 pod numerem 22 444 02 55. Pytania dotyczące świadczeń rodzinnych dla obywateli Ukrainy można też przesyłać mailem na adres UA@zus.pl
Konsultanci infolinii udzielą informacji:
Інфолінія про сімейні виплати для громадян України
номер телефону 22 444 02 55
Інфолінія доступна у робочі дні - з понеділка по п’ятницю - з 8:00 до 18:00
Питання щодо сімейних виплат для громадян України також можна надсилати на електронну адресу UA@zus.pl
Szanowni Państwo,
informujemy, że od stycznia 2022 r. można składać wnioski o nowe świadczenie – dodatek osłonowy.
Formularze wniosków o dodatek osłonowy dostępne są w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie przy ul. Rzeczypospolitej 9.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny pod numerem 65 53-80-008, w godzinach: w poniedziałek od 8:00 do 16:00 oraz od wtorku do piątku od 7:30 do 15:30.
Dodatek osłonowy stanowi część rządowej tarczy antyinflacyjnej, który ma zniwelować rosnące ceny energii, gazu i żywności. Zgodnie przepisami ustawy będzie on przysługiwał gospodarstwu domowemu, którego przeciętne miesięczne dochody nie przekraczają 2100 zł* w gospodarstwie jednoosobowym albo 1500 zł* na osobę w gospodarstwie wieloosobowym.
*dochód w rozumieniu art. 3 pkt 1 ustawy z dnia 28 listopada 2003 r. o świadczeniach rodzinnych (Dz. U. z 2020 r. poz. 111 oraz z 2021 r. poz. 1162, 1981, 2105 i 2270).
Wysokości dopłat w skali roku w ramach dodatku osłonowego:
*podwyższenie kwoty dofinansowania jest uzależnione od źródła ogrzewania – wyższa kwota dodatku przysługuje w przypadku gdy głównym źródłem ogrzewania gospodarstwa domowego jest kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane węglem lub paliwami węglopochodnymi, wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, o której mowa w art. 27a ust. 1 ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. z 2021 r. poz. 554, 1162 i 1243).
W przypadku dodatku osłonowego obowiązywać będzie tzw. zasada złotówka za złotówkę. Oznacza to, że dodatek ten będzie przyznawany nawet po przekroczeniu kryterium dochodowego, a kwota dodatku będzie pomniejszana o kwotę tego przekroczenia. Minimalna kwota wypłacanych dodatków osłonowych będzie wynosić 20 zł.
Pamiętaj: ustawa o dodatku osłonowym stanowi, że jedna osoba może wchodzić w skład tylko jednego gospodarstwa domowego. W przypadku gdy wniosek o wypłatę dodatku osłonowego dla gospodarstwa domowego wieloosobowego złożyła więcej niż jedna osoba, dodatek ten przyznawany jest wnioskodawcy, który złożył taki wniosek jako pierwszy.
Jak złożyć wniosek o dodatek osłonowy?
Wnioski można składać:
> elektronicznie za pośrednictwem platformy ePUAP – od stycznia 2022 r. do 31 października 2022 r. podpisane za pomocą kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub uwierzytelnione z wykorzystaniem profilu zaufanego,
Pozostałe informacje
Świadczenia przyznane na kompletne wnioski złożone w styczniu 2022 r. będą wypłacone w 2 równych ratach, tj. do 31 marca i do 2 grudnia. Te osoby, które nie złożą wniosku do końca stycznia, nadal będą mogły ubiegać się wsparcie. Wówczas muszą złożyć kompletny wniosek do 31 października 2022 r. W tym przypadku wypłata 100% dodatku zostanie zrealizowana najpóźniej do 2 grudnia 2022 r.
Dodatek osłonowy będzie wypłacany przez gminy, które otrzymają dotacje z budżetu państwa.
Informujemy, że w piątek, 24 grudnia 2021 roku Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie będzie nieczynny. Dzień wolny został ustalony w związku ze świętem przypadającym w sobotę, 25 grudnia 2021 roku
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie planuje przystąpić w 2022 roku do Programu „Opieka wytchnieniowa - edycja 2022”, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego, którego celem jest wsparcie społeczne osób niepełnosprawnych.
Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
2. osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.
Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnieniu czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw.
Osoby zainteresowane tą formą pomocy proszone są o kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rydzynie pod numerem telefonu tel. (65) 53-80-008 wew.25
do dnia 28 grudnia 2021 roku.
Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2022 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu „Opieka wytchnieniowa - edycja 2022”.
Serdecznie zapraszamy do korzystania z „Kryzysownika”, stworzonego we współpracy Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu ze Stowarzyszeniem Osób i Rodzin na Rzecz Zdrowia Psychicznego „Zrozumieć i Pomóc”.
Polecam również Państwa uwadze materiały powstałe w ramach kampanii na rzecz zdrowia psychicznego #PrawdziwiLudzie. Znajdą je Państwo na stronie internetowej Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Poznaniu: rops.poznan.pl/zdrowiepsychiczne.
Od września 2021r. zapraszamy na bezpłatne konsultacje psychologiczne
w Miejsko-Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Rydzynie
przy ul. Rzeczypospolitej 9
w każdy wtorek miesiąca w godzinach od 1500 do 1700
Zakres działań psychologa:
Osoby zainteresowane skorzystaniem z poradnictwa prosi się o wcześniejszą rejestrację pod numerem 65 538-00-08.
Pomoc psychologiczna udzielana w punkcie konsultacyjnym jest bezpłatna!
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie przypomina o możliwości złożenia wniosków o ustalenie prawa do:
- zasiłku rodzinnego wraz z dodatkami do zasiłku rodzinnego na kolejny okres zasiłkowy 2021/2022
- funduszu alimentacyjnego na kolejny okres świadczeniowy 2021/2022
Wnioski drogą elektroniczną można składać już od dnia 1 lipca 2021 r. przez Portal Informacyjno-Usługowy Emp@tia
W przypadku wniosków o zasiłek rodzinny oraz fundusz alimentacyjny rokiem bazowym, na podstawie którego obliczany będzie dochód rodziny, to rok 2020.
Druki wniosków na wszystkie rodzaje świadczeń na nowy okres świadczeniowy będzie można pobrać ze strony internetowej lub pobrać w siedzibie Miejsko – Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie.
Wnioski w wersji papierowej przyjmowane są w siedzibie Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie od 1 sierpnia 2021r.
Dnia 15 czerwca 2021r. Rada Ministrów przyjęła projekt rozporządzenia Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej zmieniającego zasady naboru wniosków do programu „Dobry Start” na rok szkolny 2021/2022.
Składanie wniosków będzie odbywać się tylko i wyłącznie drogą elektroniczną, a obsługą programu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.
Wszyscy rodzice od 1 lipca mogą, tak jak w ubiegłych latach, składać wnioski online:
Wnioski należy składać do 30 listopada.
Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub listopadzie), to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.
źródło: https://www.gov.pl/web/rodzina...
Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie ogłasza nabór na wolne stanowisko inspektora ds. księgowości i finansów.
Szczegółowe informacje dotyczące naboru zostały umieszczone na stronie http://bip.mgops.rydzyna.pl/dokument/36
Telefon do kontaktu 65 53 80 008.
Świadczenie przysługuje na każde dziecko, które nie ukończyło 18 lat. Nie ma znaczenia sytuacja finansowa rodziny. Aby otrzymać
wsparcie trzeba złożyć wniosek.
Wniosek online.
Wniosek złóż w gminie, w której mieszkasz. Od 1 lutego możesz to zrobić w prosty sposób przez internet.
Dostępne są 3 kanały:
• strona empatia.mrips.gov.pl
• bankowość elektroniczna
• platforma PUE ZUS
Wniosek w urzędzie.
Od 1 kwietnia wniosek możesz złożyć także osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.
Informuje się, że Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie w dniu 31 grudnia 2020 roku będzie czynny do godziny 13:00.
Informuje się, że Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie w dniu 24 grudnia 2020 roku będzie nieczynny.
Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Rydzynie zaprasza do składania ofert cenowych na realizację zadania dot. dożywiania dzieci w szkołach na terenie Gminy Rydzyna w okresie od 02.01.2021 r. do 31.12.2021 r. oraz osób dorosłych, którym decyzją dyrektora MGOPS w Rydzynie przyznano pomoc w formie gorącego posiłku w roku 2021 z wyłączeniem świąt i dni ustawowo wolnych od pracy.
Miejsko-Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Rydzynie planuje przystąpić w 2021 roku do Programu Opieka wytchnieniowa- edycja 2021, realizowanego w ramach Funduszu Solidarnościowego, którego celem jest wsparcie społeczne osób niepełnosprawnych.
Program kierowany jest do członków rodzin lub opiekunów sprawujących bezpośrednią opiekę nad:
1. dziećmi z orzeczeniem o niepełnosprawności,
2. osobami ze znacznym stopniem niepełnosprawności oraz orzeczeniami równoważnymi.
Opieka wytchnieniowa ma za zadanie odciążenie członków rodzin lub opiekunów osób niepełnosprawnych poprzez wsparcie ich w codziennych obowiązkach lub zapewnieniu czasowego zastępstwa. Dzięki temu wsparciu osoby zaangażowane na co dzień w sprawowanie opieki dysponować będą czasem, który będą mogły przeznaczyć na odpoczynek i regenerację, jak również na załatwienie niezbędnych spraw.
Osoby zainteresowane tą formą pomocy proszone są o kontakt z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Rydzynie pod numerem telefonu tel. (65) 53-80-008 wew.25
do dnia 28 grudnia 2020 roku.
Zebrane informacje posłużą do ustalenia zapotrzebowania na tego typu usługę w roku 2021 i aplikowanie o środki finansowe na realizację Programu Opieka wytchnieniowa-edycja 2021.
Ważne strony gdzie można uzyskać informację:
https://www.gov.pl/web/rodzina/rusza-nabor-wnioskow-do-programu-opieka-wytchnieniowa-edycja-2021-dla-samorzadow2
Czytaj całość artykułu "Szkolenia dla osób organizacji pozarządowych."
Czytaj całość artykułu "Punkt Informacyjno-Konsultacyjny wsparcia osób i rodzin w kryzysie"
Czytaj całość artykułu "Komunikat dotyczący wniosków 500+ od 1 lipca 2019r."
Czytaj całość artykułu "Bezpłatne warsztaty dla rodziców oraz bezpłatna pomoc psychologiczna"
Czytaj całość artykułu " Start w przyszłość zawodową - weż udział w projekcie"
Czytaj całość artykułu "Wnioski o świadczenia z funduszu alimentacyjnego i zasiłki rodzinne"
Czytaj całość artykułu "Nabór kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej"
Czytaj całość artykułu ",,CENTRUM TO MY "
Czytaj całość artykułu "Współpraca z organizacjami pozarządowymi"
Czytaj całość artykułu "Karta Dużej Rodziny"
Czytaj całość artykułu "Konkurs "Wolontariat na medal 2014!""
Czytaj całość artykułu "Spotkania z psychologiem dla rodziców małych dzieci"
Czytaj całość artykułu ""Grupy wsparcia" dla kobiet doświadczających przemocy domowej"
Czytaj całość artykułu "Stypendia szkolne, zasiłki rodzinne i fundusz alimentacyjny"
Czytaj całość artykułu "Karta Dużej Rodziny w Gminie Rydzyna"
Czytaj całość artykułu "Nabór na szkolenie kandydatów do pełnienie funkcji rodziny zastępczej"
Czytaj całość artykułu "Doznajesz przemocy? Lekarz też ma obowiązek Ci pomóc!"
Czytaj całość artykułu "Konkurs plastyczny pod hasłem Życie bez przemocy"
ul. Rzeczypospolitej 9
64-130 Rydzyna
tel./faks: (65)538-00-08